Меню

Правда про козяче молоко

Чим насправді корисне козяче молоко?

Козяче молоко – цінний продукт, але кілька міфологізований, причому в прямому сенсі слова – пам’ятайте про козу Амалфею, яка вигодувала своїм молоком новонародженого бога Зевса? Сьогодні цей продукт можна зустріти і на прилавках звичайних супермаркетів, і у фермерських магазинах. Повсюдно продаються сири з козячого молока і навіть косметика на його основі. У чому ж основна цінність молока від кози?

Передусім – у його амінокислотному складі, який багато в чому схожий зі складом жіночого грудного молока. Також цінні жири – відомо, що жирові кульки в козячому молоці значно менше в діаметрі, ніж у коров’ячому, і тому козяче молоко краще засвоюється і дуже рідко викликає непереносимість. Саме з цієї причини протягом багатьох століть на Русі й у багатьох інших європейських країнах селяни намагалися тримати в господарстві хоча б одну дійну козу: вже тоді було відомо, що якщо з матір’ю сімейства статися біда, то саме коза зможе вигодувати людських малюків, включаючи новонароджених. Правда, в північних губерніях козяче молоко обов’язково розводили окропом або відваром кропиви – у тамтешніх кіз жирність молока може перевищувати 7 – 8%!

Сьогодні козяче молоко призначають в якості дієтичного лікувального продукту при багатьох захворюваннях. У свіжому вигляді воно корисне при туберкульозі, бронхіальній астмі, загостренні виразки шлунка, панкреатиті та ентероколіті. Козячі сири використовують у щоденному меню (до 170 г на добу) жінок з схильністю до розвитку остеопорозу. Крім того, натуральний м’який козячий сир – відмінний пребіотик, що дозволяє відновити мікрофлору кишечника після прийому антибіотиків.Читати також :

У всій цій картині є тільки один мінус, про який необхідно знати: при вживанні в їжу сирого (непастеризованого) козячого молока, купленого у невідомих власників кіз, великий ризик зараження важкою зоонозною інфекцією – бруцельозом. Саме тому купуйте козяче молоко в перевірених місцях або просто кип’ятіть його перед вживанням. Поживні властивості його при цьому практично не страждають.