Меню

Ожиріння у Кувейті спричинило розквіт послуг, пов’язаних із боротьбою з ним

Пітер Саводник (Peter Savodnik) Bloomberg Businessweek, США

Доктор Мітчел Рослін (Mitchell Roslin), баріатричний хірург манхеттенської клініки Lenox Hill Hospital, говорить, що в Кувейті існує набагато менше правових перешкод для проведення операцій зі зменшення об’єму шлунку, ніж в США. Наприклад, якщо б він погодився прооперувати когось з прикордонним ІМТ у штаті Нью-Йорк, то «я б потрапив під суд». Він додає: «якби до мене прийшов пацієнт з ІМТ рівним 32 в Кувейті, у мене не виникло б жодних проблем». За словами доктора Рослчна, якщо на операційному столі щось трапиться з пацієнтом, чий ІМТ не вважається загрозливим життя, то лікаря звинуватять у проведенні операції, в якій не було необхідності, і подвергании ризику життя пацієнта. У середньому ІМТ пацієнтів доктора Рослина складає 49, а бариатрические хірурги Кувейту часто оперують людей, чий ІМТ коливається в межах від 30 до 40. Кувейтські лікарі прагнуть ставити дужки на шлунки практично всіх пацієнтів, чия вага трохи перевищує норму.Читати також :

Крім того, на території Кувейту процвітають багато інших організацій, що мають відношення до боротьби з ожирінням – починаючи зі спортзалів і таборів для зниження ваги і закінчуючи диетологическими центрами і особистими постачальниками, що спеціалізуються на низькокалорійних продуктах. Цілий ряд виробників спортивного обладнання, фармацевтичних компаній, медичних центрів і оздоровчих пансіонатів будуть представлені на виставці Health, Fitness & Weight Loss Expo, яка пройде в Кувейті у вересні. Можливо, кувейтці втратили бажання ходити – не кажучи вже про бажання працювати – ще до появи Біг-Маку. Але прихід у країну mcdonald’s і іже з ним значною мірою посилило існуючі тенденції. Доктор Салман Аль-Сабах (Salman Al-Sabah), ще один бариатрический хірург, говорить: «Ми всі відчули на собі поганий вплив Заходу – ресторанів фастфуду – але до цього часу ми не відчували позитивного впливу. Тепер ми його відчуваємо».

Кравці, які в більшості своїй є вихідцями з Індії чи Пакистану і які шиють білий одяг для чоловіків (дишдаша) і чорний одяг для жінок (абайю), в даний час постійно зайняті справою, створюючи або перешиваючи одяг для своїх клієнтів. Один місцевий кувейтський блогер під ніком Confashions написав у своєму електронному листі, що «практично в кожному приміському районі ви можете знайти вмілого кравця, який з легкістю допоможе повним жінкам, які купили в магазині одяг американського 12 розміру, перетворити йогов одяг розміру 20+».

Оригінал публікації: Obesity, the Other Gulf War Syndrome