Меню

Війна в Перській затоці спричинила розвиток мережі фаст-фудів у регіоні

Пітер Саводник (Peter Savodnik) Bloomberg Businessweek, США

Війна принесла в Ель-Кувейт мережі фастфуду, а мир допоміг їм закріпитися там. Після закінчення війни близько 3,4 тисячі американських військовослужбовців залишилися в Кувейті, щоб забезпечувати безполітну зону над Іраком. Перше кафе mcdonald’s відкрився в Кувейті в 1994 році, через три роки після закінчення війни. (Для порівняння: США вивели свої війська з Іраку в кінці минулого року, а безперервні спалахи насильства означають, що у американських мережевих ресторанів мало шансів там залишитися. У 2011 році такі мережі як Pizza Hut, Cinnabon і Burger King вже почали закривати свої заклади в Іраку.)

З того часу торгові центри та фуд-корти, де відкривалися кафе таких американських мереж як Burger King, domino’s і Krispy Kreme Doughnuts, почали стрімко набирати популярність. У 2011 році елітна мережа ресторанів Shake Shack відкрила в Кувейті своє друге заклад за межами США (перший ресторан мережі був відкритий в Дубаї).Читати також :

 За словами доктора Аль-Ісі, клімат також є одним з факторів, що впливають на розвиток ожиріння жителів Перської затоки. Влітку температура повітря досягає 45 або навіть 50 градусів за Цельсієм. Місцеві жителі кажуть, що в Кувейті так багато мечетей зовсім не тому, що люди надмірно релігійні, а тому що вони просто не хочуть далеко ходити. «З 1 квітня по 1 грудня, з 10 ранку до 4 вечора, – говорить доктор Аль-Іса, – по вулицях міста просто неможливо ходити».

Через кілька років після того, як стався різкий ріст числа американських ресторанів мереж фаст-фуду, в Кувейті з’явився ще один американський винахід – операції по зменшенню об’єму шлунку. Приватним медичним клінікам це обіцяло величезні прибутки. Вартість однієї операції в Royale Hayat Hospital, елітному п’ятизірковому центрі здоров’я, де працює лікар Аль-Сани, становить 8 – 12 тисяч доларів. (Для тих, хто хоче оперуватися в державних клініках, сама операція безкоштовна, але пацієнтам необхідно самостійно набувати хірургічні дужки – вони коштують 2,5 – 3,6 тисячі доларів – і чекати своєї черги близько двох-трьох років.)