Меню

Як харчуватися при стресі?

Незважаючи на те, що стрес став майже нормальним станом для жителів великих міст, з ним потрібно вміти справлятися. Для цього досить знати декілька нескладних прийомів: як за допомогою харчування, руху та вміння розслаблятися залишатися здоровою людиною.

Стрес – це нормальна реакція організму на небезпеку або перевантаження. Саме викид в кров «гормонів стресу» – зокрема, адреналіну – мобілізує всі наші системи: нервову, серцево-судинну, м’язову – на боротьбу із загрозою. Підвищується кров’яний тиск, зростає м’язова напруга – і все це для того, щоб у нас з’явилися сили і гострота реакції на рішення проблеми.

Якщо стрес затягнувся в часі, в кров надходить гормон кортизол – він буквально виснажує наші нерви і призводить до серйозних проблем: порушення сну, зниження працездатності. Тому наше завдання – навчитися керувати своїм стресом. Зробити це нескладно, якщо ви правильно харчуєтеся, регулярно рухаєтеся і вмієте розслаблятися.

Правильне харчування, про який ми згадували – це всього-навсього збалансований щоденний раціон складається зі звичних продуктів. Їжа повинна допомогти нам забезпечити синтез гормону задоволення – серотоніну. Для того, щоб серотоніну було, з чого вироблятися, треба знати, які продукти забезпечують його «будівельним матеріалом».

Зокрема, це амінокислота триптофан. Триптофаном багаті такі продукти, як сир, сир, домашня птиця, нежирне м’ясо, риба, стручкові. Для того, щоб триптофан легше дістався до головного мозку, необхідні вуглеводи – наприклад, цукор, що міститься в шоколаді або какао. Тому не відмовляйте собі після обіду в шматочку шоколаду або чашці какао. Але тільки трохи – основні вуглеводи потрібно отримувати з зернових продуктів, овочів і фруктів. Вони всмоктуються в кров повільно і забезпечують нормальний енергетичний обмін.

Налягайте на соковиті солодкі фрукти, хороший чай і какао, слідкуйте за нормальною роботою кишечника – і організм не відчуватиме дефіциту у серотонін!