Меню

Ожиріння – ще один синдром Війни в Перській затоці

Пітер Саводник (Peter Savodnik) Bloomberg Businessweek, США

Доктор Осама Аль-Сани (Osamah Al Sanea), провідний бариатричний хірург Кувейту, розповідає про операції з ушивання шлунка, яку він нещодавно провів. «Ми нічого не виймаємо, – говорить він. – Ми просто робимо шлунок менше. Ми обмежуємо обсяг». Потім він відкриває свій ноутбук, переходить по посиланню «surgery» і на моніторі з’являється темне відео внутрішніх органів жінки, що страждає ожирінням. Крихітний промінь висвітлює рожевий шлунок і товсті складки жовтувато-сірого жиру.

Переглядаючи відеозапис операції, під час якої пацієнтці вшивають 90% обсягу її шлунку, Аль-Сани говорить: «Кожен третій житель Кувейту має зайву вагу. 10% страждають ожирінням». Але насправді, справи йдуть ще гірше: лише 12% жителів Кувейту мають індекс маси тіла (ІМТ) нижче 25 (нормою вважається ІМТ в межах 18-25). Іншими словами, принаймні, 88% кувейтців страждають від зайвої ваги. Згідно з результатами дослідження, опублікованого в червні інститутом London School of Hygiene and Tropical Medicine, в якому були використані дані Всесвітньої організації охорони здоров’я, Кувейт займає друге місце після США в списку країн з найбільшим числом страждають ожирінням людей.Читати також :

За останні три або чотири роки обсяги талії в Кувейті та в інших державах Перської затоки значно збільшилися – разом з ними побільшало роботи у бариатричних хірургів. Ще 10 років тому, за словами Аль-Сани, в Кувейті було всього два бариатрических хірурга. Сьогодні їх вже 20. За припущеннями Аль-Сани, до 2015 року їх буде близько 40. Інші кувейтські лікарі стверджують, що в країні існує, принаймні, п’ять великих клінік, які в даний час щорічно проводять сотні або навіть тисячі операцій по зменшенню об’єму шлунку. У 2011 році, принаймні, 5 тисячам жителів Кувейту зробили таку операцію, в той час як у Канаді, чисельність населення якої в 30 разів перевищує чисельність населення Кувейту, таких людей лише 3 тисячі.

За словами хірургів, витоком баріатричного буму можна назвати Війну в Перській затоці 1991 року. Саме тоді сотні тисяч американських військовослужбовців прийшли в Перську затоку, принісши з собою Taco Bell, hardee’s, Baskin-Robbins і хотдоги nаthаn’s Famous. «Війна стала розмежувальної лінією», – сказав доктор Абдулвахаб Насер Аль-Іса (Abdulwahab Naser Al-Isa) з Факультету суспільної медицини і біхевіоральних наук Кувейтського університету. Ендрю Сміт (Andrew Smith), автор «Енциклопедії фастфуду», пише, що тоді «прийшли американські військові, яким, очевидно, потрібен був фастфуд. Тому число закладів фастфуду стало рости в геометричній прогресії». І кувейтці їх полюбили.